Ознака: Горан Попов

Меѓународен фудбал

ПОПОВ РАСТУРИ НА АНКЕТАТА, НАЈДОБАР ИГРАЧ НА ВБА ЗА МЕСЕЦ ДЕКЕМВРИ!!!

Македонскиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Вест Бромвич Албион е прогласен за најдобар играч на тимот за месец декември. Нашиот Горан Попов едноставно „растури“ на анкетата што ја спроведе […]

Меѓународен фудбал

Попов се повреди

Македонскиот интернационалец од редовите на премиерлигашот ВБА се повреди на натпреварот со КПР на гостински терен каде неговиот тим славеше со 1-2. Нашиот интернационалец во 35-тата минута при повреда го […]

Македонски фудбал

Попов „МАЕСТРАЛНО“ против Вест Хем!

Македонскиот интернационалец во редовите на англискиот премиерлигаш ВБА, Горан Попов, одигра одличен натпревар на дуелот со Вест Хем во рамките од 17-тото коло од Премиер Лигата. Горан Попов беше прогласен […]