Ознака: Горан Станишевски

Вести

Убиецот на полицаецот Горан Станишевски може да добие доживотна затворска казна

Kумановецот Енвер Бајрамовски (33), кој пред десет дена со нож го уби полицаецот Горан Станишевски (36), е осомничен за кривичното дело убиство и се соочува со казна од 10 години […]

Вести

Полицаецот Станишевски погребан со највисоки полициски и државни почести

Со највисоки полициски и државни почести во присуство на семејството, роднините, пријателите, колегите и  голем број високи старешини од Министерството за внатрешни работи во вечното почивалиште беше испратен полицискиот службеник […]

Црна хроника

Последните зборови на убиениот полицаец во Куманово

Горан Станишевски од Kуманово е полицаецот кој завчера вечерта беше убиен со нож од насилник кај кого отишил да интервенира поради семејно насилство во кумановската ромска населба Средорек. Како што информираат […]