Ознака: Горан Стојановски

Сцена

Актерот Горан Стојановски или Инспектор Томе од „Преспав“ го седнаа на распит

За него важи правилото дека станува популарен на секои 10 години… Ќе се појави како некој нов лик, ќе направи бум, ќе ја освои нацијата со својата нова улога која […]

Вести

Лудилото на Алаѓозовски продолжува: „Началникот“ Стојановски ќе биде сменет иако го го намалил долгот за 62 проценти за 18 месеци

Директорот на првиот професионален охридски театар Горан Стојановски го намалил долгот на институцијата од моментот на негово доаѓање на раководното место до денес за цели 62%, пишува Република.Познат како одличен […]

Вести

Стојановски: Носејќи платформа после избори, албанскиот политички фактор му постави уцена на системот на својата држава

Народе Македонски, со какви идеи си ти? Браќа Македонци, сограѓани Албанци, Турци, Власи, Роми, муслимани, христијани, каде е обединувањето? Каде е взаемната желба за заедничка иднина во Македонија, каде е […]