Ознака: Горан Сугарески

Вести

Невистина и манипулација е тврдењето на Сугарески дека автопатот Миладиновци-Штип ќе чини дополнителни 20 милиони евра

Невистина и манипулирање на јавноста е тврдењето на министерот Горан Сугарески дека новиот автопат Миладиновци – Штип ќе чини дополнителни 20 милиони евра, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ и го прашува од каде […]

Вести

Куновска, Сугарески и Николов елиминирани: Последниот збор го имала Шекеринска

Kога се носеле одлуките за тоа кој на кое место ќе биде позициониран на кандидатските листи, последниот збор го имала потпретседателката на Социјалдемократскиот сојуз, Радмила Шекеринска. Kако што дознава „Дневник“ […]

Вести

Сугарески до Заев: Претседателе, нè изневеривте!

Досегашниот пратеник на СДСМ Горан Сугарески не го сокрива револтот по објавувањето на пратеничките листи на Зоран Заев.За Сугарески како и за други досегашни пратеници и функционери на СДСМ, Заев […]

Вести

Незадоволство насекаде: Сугарески заминал среде состанок на ЦК и не се појавил на Конгресот на СДСМ

Екс-координаторот на СДСМ Горан Сугарески денеска заминал среде состанок на Централниот комитет на СДСМ на кој биле затворани листите со кои СДСМ ќе се појави на изборите на 11-ти декември, […]

Вести

Зaев ги збришa нелoјaлните кoн митoт зa негoвoтo влaдеење

Имињата на Софија Куновска, Лидија Димова, Ален Ѓеоргиев, Марјанчо Николов, Стојко Пауновски, Панче Орцев, Миле Андонов, Марјан Даскаловски, Љубиша Николиќ, Јулијана Силјановска, Биљана Настеска, Благоја Стојановски и на координаторот Горан […]

Вести

Талат Џафери го замолкна Сугарески!

Пратеникот на ДУИ, Талат Џафери вистински го замолкна координаторот на пратеничката група на СДСМ Горан Сугарески.Откако првиот човек на опозициските пратеници во Собранието обвини дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ бегаат од […]