Ознака: Гордана Силјановска

Македонија

Гордана Силјановска лажела дека не користела средства од Сорос

Откако ВМРО-ДПМНЕ ја избра за свој претседателски кандидат Гордана Силјановска-Давкова упорно негира поврзаност со фондацијата Сорос. Професорката и кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, во интервјуто на ТВ “Сител“ негираше дека било […]

Македонија

Најчевска: На кое кршење на правото се спротивставила Гордана Силјановска во изминативе 25 години?

На кое кршење на правото се спротиставила Гордана Силјановска во изминативе 25 години? На употребата на војска против цивили? На законот за абортус? На Скопје 2014? На уништувањето на стечајците […]

Македонија

Силјановска: На крај на умот не ми е да го укинам Преспанскиот договор, тоа е работа на Уставниот суд (ВИДЕО)

На крај на умот, како професор по Уставно право, не ми е да речам дека ќе го поништам или укинам Преспанскиот договор – таа надлежност му припаѓа на Уставниот суд, […]

Вести Коментари Македонија

Членовите на ВМРО-ДПМНЕ поради Силјановска се спремаат за бојкот!

Следејќи ги социјалните мрежи после изборот на кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ огромен број на членови повикуваат на бојкот на престојните претседателски избори. Незадоволството на членството од изборот на Гордана […]

Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ најде консензуален кандидат со СОРОС?

Вчера ВМРО-ДПМНЕ на конвенција го избираше кандидатот за претседателските избори. Оскудни 550 делегати по мерка на раководството гласаа за нивниот кандидат. До сега во историјата на ВМРО-ДПМНЕ ова е најмалиот […]

Издвојуваме

Состав на Владата на Бранко Црвенковски, еден од министрите и е Гордана Силјановска Давкова

Бидејќи некој смета на кратко паметење и се труди да се „заташкаат“ работите, ПУЛС24 реши да ве потсети на составот на Владата на Бранко Црвенковски од 1992 година. Повозрасните се […]

Вести

Гордана Силјановска: Гласавме за програми, а не за идни платформи

Универзитетската професорка Гордана Силјановска смета дека она што сега се случува на политичката сцена во Македонија е сосема невообичаено, со постфестум креирани политички платформи да настапите во формирање на влада.– […]