Ознака: Гордана Сиљановска Давкова

Македонија

Сиљановска: Чувајте си го вие Преспански, ние ќе си го чуваме името

И професорката и кандидатка за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска Давкова, потсети на годишнината од потпишувањето на Преспанскиот договор. – Една година потоа. Чувајте си го вие Преспански, ние ќе […]