Ознака: гордана јанкуловкска

Вести Македонија

„Тенк“ за Јанкуловска продолжува

Во Кривичниот суд  продолжува судењето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во раздвоената постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство кој се однесува за набавката на луксузниот […]

Избор на уредникот

На Гордана Јанкуловска и е ускратено правото на перзумција на невиност? Се зафркавате, она не го нарачуваше мерцедесот?

Гордана Јанкуловска бара да се смени Кацарска .Причина за изземањето на Кацарска е мислење донесено на 27 август од Комисијата за заштита од дискриминација со кое се заклучува дека судот […]