Ознака: Гордана Јанкуловска

Македонија

Сопругот на Јанкулоска бара разрешување на судијката Кацарска

Адвокатот Влатко Илиевски, сопруг на поранешната мнистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска осудена за случајот „Тенк”, денеска на седница од Судскиот совет побара разрешување на судијката Добрила Кацарска поради пристрасност […]

Македонија

Врховен го уважи барањето, Јанкуловска не оди во затвор

Врховниот суд го уважи барањето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска да ѝ се одложи затворската казна и решението го испрати до Кривичниот суд. Издржувањето на затворската казна се […]

Македонија

Казната на Јанкуловска за “Тенк“ Апелација ја намали на четири години

Судијката Добрила Кацарска ја осуди поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на шест години затвор за набавката на луксузниот “Мерцедес“ во одвоената постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно […]

Вести Избор на уредникот

Гордана Јанкуловска до Груевски: лесно е од таму да кажуваш за тука! Остар напад од некогашната најверна соработничка

Горде остро и на нож го нападна Груевски преку својата страна на Фејсбук: Кога си далеку од проблемите, на 800км од Македонија лесно е на социјалните мрежи да кажуваш што […]

Издвојуваме

Дали е Александар Трајковски човек за веза?

Нашата редакција има богата архива. Според нашите истражувања Александар Трајковски, човекот кој што беше забележан со Груевски во Будимпешта, е мошне важна фигура која се појавува секогаш во близина на […]

Коментари

Груевски ги остави на цедило најблиските соработници со кои се заедно по судовите

Вечерва со реакција и осуда се јавија некогашните најблиски соработници на Груевски, Миле Јанакиески и Гордана Јанкуловска. Тие на времето важеа за негова лева и десна рака. Што беше Груевски […]

Вести

Гордана Јанкулоска го осудува бегството на Груевски

По Миле Јанакиески се јави со свој коментар за бегството на Груевски и Гордана Јанкуловска, неговата некогашна најблиска соработничка. Таа вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. „Се […]

Вести Македонија

Со ваква драконска казна само продолжува да се крши кичмата на опозициските пратеници!

Јанкулоска осудена на 6 години затвор за набавка на мерцедес во државна сопственост, кој З.З. си го вози и за лични потреби! Ваква драконска казна е само уште еден од […]

Вести Македонија

За “Тенк“ шест години затвор за Гордана Јанкулоска

Гордана Јанкулоска, поранешна министерка за внатрешни работи  доби шест години затвор за набавката на луксузниот „мерцедес“ С600 за кој Специјалното јавно обвинителство покрена обвинение познато како „Тенк“. Пресудата денес на […]

Вести

Потврдена казната и на Ѓоко Поповски. Идната недела пресуда за Гордана Јанкуловска

Покрај за Груевски денеска Апелација донесе одлука и за казната на поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски, кој исто така беше осуден во „Тенк“, на 6 години и 6 […]

Издвојуваме

Џабе солзи Горде, снимале се, а ти беше Министер за Внатрешни Работи

Во понеделник пресуда за раздвоената постапка за набавката на „мерцедесот“, против ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска. Таа со плачење раскажа дека судскиот совет во експесен период ја завршува постапката, […]

Вести Македонија

Никола Груевски не се појави во Апелација

Никола Груевски, осуден на две години затвор за нарачка на луксузен „мерцедес“ од пари на полицијата, не дојде денеска во Апелациониот суд Скопје.Тој ја испочитува процедурата и се појави во […]