Ознака: Гордон Ремзи

Кулинарство

Паста карбонара по рецепт на Гордон Ремзи: Најкремасто чудо, спремно за само 10 минути

Познатиот готвач Гордон Ремзи открил рецепт за кремаста паста карбонара и го покажал процесот на припрема кој трае само 10 минути. Потребни состојки: – сланина или панцета, исечкана на коцки […]

Кулинарство

Трик на Гордон Ремзи за совршени палачинки

Тајната е во подготовка на тестото за палачинки. Познатиот британски готвач признава дека совршената смеса се подготвува со тоа што сите состојки треба да ги мешате со маталка, а млекото […]

Кулинарство

Едноставен трик на Гордон Ремзи – како секојпат совршено да ги сварите вашите тестенини?

Гордон Ремзи откил трик кој што мора да го знаете кога станува збор за готвење тестенини. Станува збор за серија видеа во кои што тој открива 100 основни трикови кои […]

Кулинарство

Овие трикови мора да ги знаете за полесно да се снаоѓате во кујна

Доколку постои некој од кој можат да се научат вредни совети за примена на храната тогаш тоа секако дека е популарниот готвач Гордон Ремзи. Ова се 10 совети од Гордон […]