Ознака: Гордон Ремз

Кулинарство

Паста карбонара по рецепт на Гордон Ремзи: Најкремасто чудо, спремно за само 10 минути

Познатиот готвач Гордон Ремзи открил рецепт за кремаста паста карбонара и го покажал процесот на припрема кој трае само 10 минути. Потребни состојки:- сланина или панцета, исечкана на коцки – […]