Ознака: горивата

Економија Македонија

Горивата од полноќ сепак поскапуваат, еве и колку

Цените на нафтените деривати од ноќеска на полноќ се зголемуваат од еден денар до денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на ЕУРОСУПЕР БС – 95 се зголемува […]

Економија

Трговците сами ќе одлучуваат колку ќе чинат горивата: Што не очекува?

Од утре граѓаните новите цени на горивата ќе ги дознаваат на бензиските станици. Договорот со “Хеленик петролеум“, според кој Регулаторната комисија ги утврдуваше цените на дериватите истече, а новата регулатива […]

Економија

Од ноќеска горивата со нови цени

Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ по две седмици ги зголеми цените на горивата. Зголемени се цените на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек […]