Ознака: горива

Вести

Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Со последната промена, минатата недела малопродажните цени на бензините и дизелот од […]

Вести

Загадување – горива

Вкупниот транспорт учествува со околу 30 проценти од вкупната емисија на ЦО2 во Европската унија. Од нив, речиси 72 проценти се од патниот транспорт. Автомобилите се најголеми загадувачи и се […]

Вести

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати. Минатата недела цените на бензините и дизелот се намалија.

Вести

Нови цени на горивата од понеделник

Регулаторна комисија за енергетика утре напладна ќе ги соопшти новите цени на горивата. Со последната промена минатата недела за половина денар поевтинија бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинства […]

Вести

Од утре поскапуваат горивата

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 2,25%. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 0,50 ден/лит […]

Вести

Од утре нова цена на горивата

Од понеделникот се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остана непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија […]

Вести

Нова цена на горивата утре- Не чека ли поскапување

Регулаторната комисија за енергетика минатиот понеделник ја соопшти својата одлука во врска со цените на горивата. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намали за 0,50 ден/лит во однос на […]

Економија Македонија

Цената на горивата од полноќ без значајни промени

Регулаторната комисија за енергетика ја соопшти својата одлука во врска со цените на горивата, кои ќе важат од полноќ. Имено цените на горивата остануваат исти, освен цената на ЕУРОСУПЕР-95 која […]

Вести

Спремете се за промена – Од утре нова цена на горивата во Македонија

Малопродажните цени на бензините и дизелот неделава се намалија за еден денар, според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на Еуросупер БС-95 изнесува 68,50 денари за […]

Економија Македонија

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата, коишто ќе стапат во сила од ноќеска на полноќ. Согласно новиот ценовник, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98, […]