Ознака: горива

Вести

Скокнаа цените на горивата

По краткиот период на раст, цената на суровата нафта на светските берзи повторно се намалува.Во текот на денешното тргување, американската „лесна“ нафта поевтини за 53 центи на 47,11 долари за […]

Вести

Нови цени на горивата

Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за два денари за литар, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика.Согласно најновата одлука, ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од […]

Вести

На полноќ поевтинува дизелот

Цените на дизел горивата од ноќеска на полноќ се намалуваат за еден денар по литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Со одлуката се […]

Вести

Нови цени на горивата од полноќ

Бензините и дизелот пред две недели поевтинија за половина денар по литар.Според последната одлука на Регулаторната Комисија за енергетика, малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е […]