Ознака: горива

Економија Македонија

Полнете резервоари, од полноќ поскапуваат горивата

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува од 2 до 2,5 денари, додека на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на Еуросупер […]

Вести

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат по полноќ. Со последната промена на цените минатата недела, поевтинија бензинот и дизелот во […]

Вести

По викендот нова цена на горивата во Македонија

Дизелот поскап за половина денар, бензините со непроменета цена. Ова е одлуката на Регулаторната комисија за енергетика неделава. ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 69,50 ден/лит, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 71,50 денари за […]

Вести

Ова се цените на горивата од полноќ

Нема промена на цените на горивата во Македонија. Ова е одлуката која Регулаторната Комисија за енергетика ја донесе денеска, една недела по последната промена на цените на горивата. Ценовниците остануваат […]

Економија Македонија

РКЕ одлучи: Ова се цените на горивата од полноќ

Нема промена на цените на горивата во Македонија. Ова е одлуката која Регулаторната Комисија за енергетика ја донесе денеска, една недела по последната промена на цените на горивата. Ценовниците остануваат […]

Економија Македонија

Ќе покапат или ќе поевтинат горивата?

Регулаторната Комисија за енергетика секој понеделник врши прoмена на цените на горивата. И денес цената ќе биде променета, па дали таа ќе биде пониска или повисока останува да видиме. Минатиот понеделник цената […]