Ознака: горива

Вести

Горивата ќе поскапуваат

Нафтата поскапи и денеска, како влијание на силна побарувачката и несигурност во Сирија. Вредноста на лондонската сорта Брент поскапе до 56,4 долари за барел а американската лесна сурова нафта достигна […]

Вести

Дизелот поевтине, а бензините…

Од полноќ поевтинија дизел горивата.Малопродажните цени на дизелот се намалија за половина до еден денар по литар, а цената на бензините останува иста. Малопродажната цена на Еуродизел се намалува за […]

Вести

Поскапување на горивата од полноќ

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се зголемуваат за 0,50 денари за литар, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика.Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува […]

Вести

Од ноќеска поевтина цена на горивата

Малопродажните цени на бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинствата од ноќеска на полноќ се намалуваат од половина до еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.Според Одлуката, новата цена […]

Вести

Нови цени на горивата

Наредната корекција за цените на бензинот е закажана за утре.Со последната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика, по празничниот период, бензините поскапеа за половина денар, цената на дизелот не се смени. […]

Автомобилизам

Автомобилите до 2030 година повеќе нема да се движат на гориво?!

Ќе се возат ли во блиска иднина по улиците на Европа, автомобили кои не се придвижуваат со гориво?Ако Германија успее да се наметне, веројатно да. Властите во Берлин веќе донесоа […]

Вести

Од полноќ нови цени на горивата

Дизелот и бензинот од 95 октани по иста цена,екстра лесното масло и 98 октанскиот бензин поевтини за половина денар.Од полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува 62,00 ден/лит, додека малопродажната цена […]

Вести

Скокнаа цените на горивата

По краткиот период на раст, цената на суровата нафта на светските берзи повторно се намалува.Во текот на денешното тргување, американската „лесна“ нафта поевтини за 53 центи на 47,11 долари за […]

Вести

Нови цени на горивата

Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за два денари за литар, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика.Согласно најновата одлука, ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од […]

Вести

На полноќ поевтинува дизелот

Цените на дизел горивата од ноќеска на полноќ се намалуваат за еден денар по литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Со одлуката се […]

Вести

Нови цени на горивата од полноќ

Бензините и дизелот пред две недели поевтинија за половина денар по литар.Според последната одлука на Регулаторната Комисија за енергетика, малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е […]