Ознака: гори куќа

Македонија

Гори куќа во скопската населба Тафталиџе

Пожар утринава изби во куќа на улицата “Будимпештанска“ бр.31 во скопската населба Тафталиџе, јавува МИА. Од Противпожарната бригада на Град Скопје за МИА изјавија дека интервенираат со пет возила и […]