Ознака: гори

Свет

Додека Европа гори, Москва се смрзнува

Нов температурен рекорд е регистриран во рускиот главен град за 70 години мерења, објави метеоролошкиот центар Фобос. Во Москва, денеска температурата на воздухот изнесуваше 11 Целзиусови степени. Просечната температура за […]

Вести Македонија

Пожар во „Жито Мел“ од Куманово

Кумановчани информираат дека фабриката за производство на леб и бели печива „Жито Мел“ гори, а на социјалните мрежи веќе се споделуваат фотографии и снимки од пожарот кој ја зафати фабриката. […]

Политички партии

Македонија гори, а на СДС око не му трепнува- си тераат одмори

Македонија гори, а на СДС око не му трепнува. Си тераат одмори, а од лежалка, под чадор, проблемите и стравот на граѓаните изгледаат помали од зрно песок на морските плажи. […]

Локална самоуправа

Огромен пожар му се заканува на манастирот Трескавец кај Прилеп

Над 50-тина хектари со борова и нискостеблеста шума вечерва горат околу манастирот Успение на Пресвета Богородица – Трескавец кај Прилеп. Пожарот започнал околу 16 часот над новите градски гробишта и […]