Ознака: господин петар

Локална самоуправа

Камен темелник за изградба на нов конак во манастирот Св. Атанасиј во Локвени

Денеска во манастирот Св. Атанасиј во населеното место Локвени, во општина Кривогаштани, беше поставен камен темелник за изградба на нов конак.Со овој свечен чин чиноначалствуваше Митрополитот на Преспанско –Пелагониската епархија […]