Ознака: Господин П

Занимливости

101-годишен дедо закрепна од корона, а го преживеал и шпанскиот грип во 1918

Италија е најпогодена земја од корона вирусот, но зрак светлина даваат убавите вести како таа дека 101-годишен дедо од Римини закрепнал од корона вирусот. Мажот кој медиумите го пишуваат како […]