Ознака: гостиварец

Вести

Уапсен гостиварец: Не ја затворил кафетеријата, затекнати 12 гости

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 20:50 часот во гостиварски Добридол го лишиле од слобода 57-годишниот В.Џ.. Од МВР информираат дека тој е уапсен затоа што при контрола спроведена […]

Македонија

Гостиварец наплатил 7.700 евра за германски работни дозволи и завршил во притвор

Основното јавно обвинителство Гостивар започна постапка против лице осомничено дека сторило кривично дело измама од член 247 од Кривичниот законик. Во текот на овој месец осомничениот со намера да прибави […]