Ознака: гостиварско

Вести

Три нови случаи на Ковид-19 во Гостиварско

Епдимеиолозите открија три нови случаи на инфицирани со корона вирусот во гостиварскиот регион. Последните тестирања дадоа по еден позитивен резултат во трите општини. До денеска вкупно активни се 29 случаи. […]

Вести

Уште 60 лица затруени во гостиварско, не јаделе иста храна

Уште 60 лица побарале лекарска помош во Гостивар, информираат од Министерството за здравство.Bо текот на ноќта, во гостиварската болница, лекарска помош побарале уште 60 нови лица со исти симптоми- дијареа […]

Вести

Дете повредено во сообраќајка во гостиварско,возачот во бегство

На крстосница помеѓу патот за с.Стар Балиндол и с.Старо Чајле-Гостивар, вчера се случила тешка сообраќајна незгода.Патничко моторно возило непозната марка и регистарски ознаки управувано од засега непознат возач удрило во […]