Ознака: Гостивар-Кичево

Македонија

Усмртена мечка на патот Гостивар-Кичево

Усмртена мечка била најдена вчера утрото во близина на коловозот од магистралниот патен правец Гостивар-Кичево. Според првичните сознанија од увидот, мечката најверојатно на возраст од 2-3 години била удрена од возило […]

Вести Македонија

Забрана за камиони на Стража

Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража од 7.30 чaсот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, информира АМСМ. Сообраќајот […]

Вести

Ѓорчев најави целосна реконструкција на патот Гостивар-Кичево

Целосна реконструкција и нов асфалт од Гостивар до Кичево, најави денеска Влатко Ѓорчев, носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ за ИЕ 6.Тоа значи, додаде тој, дека со тој нов асфалт […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка во гостиварско: Два мерцесеси се судрија, возачите во болница

Два автомобили марка „Мерцедес“ се судриле попладнево околу 16 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево кај гостиварско Ново село во близина на селските гробишта.Од СВР Тетово информираат дека во сообраќајната несреќа […]