Ознака: Гостивар

Црна хроника

Млада девојка ноќеска се удави во Вардар, се трага по уште едно лице

Од водите на реката Вардар околу 3 часот изутринава било извлечено телото на 19 годишна девојка којашто околу полноќ скокнала во реката. Се уште се трага по уште едно машко […]

Вести

Епидемијата во Македонија не стивнува: Најмногу активни случаи во Скопје, Куманово, Гостивар, Штип

Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не стивнува. […]

Вести

Вчера во Тетово, Штип и Гостивар повеќе оздравени од заболени пациенти од коронавирусот

Вчерашните бројки на новозаболени и оздравени пациенти на Министерството за здравство покажаа дека во Тетово, едно од наголемите жаришта во Македонија се регистрирани 30 оздравени пациенти, а имало 22 новозаболени. […]

Вести

Четири нови случаи на Ковид-19 во Гостивар, два во Маврово и Ростуше

Со последните тестирања за откривање на новоинфицирани со корона вирусот во гостиварскиот регион, откриени се шест нови случаи. Четири од новооткриените се од градот, од кои три се поврзани со […]

Црна хроника

67-годишен гостиварец силувал дете, доби пријава и побаран е притвор

67-годишен гостиварец силувал дете „Осомничениот делото го сторил на 2 април 2020 година, кога искористувајќи го претходното познанство со детето – жртва, го повикал во простории на старото училиште. Детето […]

Вести

Гостивар прес: Наставник однесен во полиција по пријава дека бакнал и прегрнувал ученичка

Пријава за згрозувачки настан е регистрирана во Секторот за внатрешни работи Тетово. Вчера (29 јануари) во 18.20 часот, 39-годишен жител на гостиварско село пријавил дека 54 годишник, наставник во училиште […]

Црна хроника

Убиство во Гостивар: Во сопствениот дом настрада старица

78-годишната жена, жртва на убиството во Гостивар, настрадала во сопствениот дом, дознава “Алсат“. Според нивните информации, сторителот бил во нејзината куќа, каде што имало уште две други лица и ги нападнал […]

Македонија

Двајца гостиварци фатени со марихуана на наплатна рампа “Гостивар“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.И.(24) и Ф.Ј.(24), двајцата од Гостивар поради “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и […]

Вести Македонија

Повторно меѓу рекордерите, Скопје утрово на четврто место во светот – по загаденост

Утрово Скопје се најде на четвртото место на листата најзагадени градови во светот, според специјализираната Интернет страница за мерење на загадениот воздух „airvisual“. Пред нас се само Делхи во Индија, […]

Занимливости

Мајсториштата од Гостивар кои го “олеснаа” “Моцарт” за 9 милиони: Утакмиците ги чекав ноќта на бензиска (ВИДЕО)

Откако во првите две епизоди Ико направи тотално промашување со предложените тикети, во новата епизода “Кладилничарски муабети” ги повика напомош дечките од Гостивар кои неодамна успеаа да добијат околу 9 […]

Црна хроника

Се удави девојчето што вечерва падна во Вардар

За жал паѓањето во Вардар заврши фатално за девојчето од Гостивар. Вечерва после обемна потрага е пронајдено нејзиното тело во водите на реката Вардар крај Гостивар. Околу 22 часот, од […]