Ознака: гостување

Вести

Ѓорчев: СДСМ даде огромен број на ветувања и сега одеднаш треба да испорачува на сите адреси

Сега имаме една ситуација во која СДСМ одеднаш треба да испорача. Треба да ги испорача и оние ветувања кон странство дека брзо ќе го реши името, од друга страна треба […]

Вести

Миноски: Тоа што беше предвидено во рамките на Буџетот на 2017 година обезбедуваше раст на БДП од 3 %

Поранешниот министер за финансии, Кирил Миноски во гостувањето во Вестите на Телевизијата Алфа вели дека засега нема податоци поврзани со ребалансот, но врз основа на податоците и бројките кои ќе […]

Вести

Никола Груевски гостин на „Алфа“ во 17:30 часот

Ќе се разговара за обидот на убиство на Тодоров, транзицијата на власта, како и првите чекори и ветувањата на новата Влада.Телевизија „Алфа“ објави дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе […]

Вести

Иванов: Ако може да се амнестираат воени злосторници, зошто не и луѓе кои ги завела толпата?

Ако новите пратеници во новиот состав на Собранието имаат доблест, ако сакаат да делуваат на смирување на општеството, да покажат акт на добра волја и помирување, нека го направат тоа […]

Вести

Јанева призна: Има роднински врски во нашето обвинителство

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вечерашното гостување во емисијата Топ Тема на Телма телевизија го потцени македонскиот народ и фелата од каде доаѓа и самата. Таа призна дека во […]

Сцена

Огњен Амиџиќ го повика Шенки Версаче во емисија. Еве што му одговорил тој!

Шенки Версаче стана хит на интернет на целиот Балкан, што не е чудно, бидејќи овој Албанец води несекојдневен живот.Албанецот Шенки Маслани, кој живее во северниот дел на Македонија, стана познат […]

Вести

Даштевски: Македонија треба да оди напред, не треба да се занимаваме веќе со негативни политики кои се веќе минато

ВМРО-ДПМНЕ одамна се откажа од дневните политики, од тоа да зборуваат лошо и со негативна енергија, но тоа не е случај со опозицијата која постојано прави одредени провокации. Се вратија […]