Ознака: гостува

Сцена

Огонек гостува во Капан Ан

Во сабота, во Капан Ан ќе настапи бугарскиот диџеј и продуцент Огонек. Валери Шолевски а.к.а Ogonek е најблискиот соработник на Иван Шопов (Balkansky), со кого ја предводи бугарската DnB продукција […]