Ознака: готвачка

Кулинарство

Готвачка на TikTok рекреира јадења од филмовите на Disney

Вилијамс се стекна со онлајн слава објавувајќи видеа од своите кулинарски вештини и презентирајќи јадења од филмови, најчесто оние од Disney, кои ги инспирираат нејзините креации. Собирајќи милион следбеници на […]

Магазин

Оваа готвачка го “излуде“ светот: Под престилката не носи буквално ништо, па заработува илјадници долари месечно (ВИДЕО)

Руби Деј е секси готвачката која го “излуде“ светот. Таа е од Тексас, а хит на Јутјуб стана затоа што под својата престилка не носи ништо. Иако носи бисери и престилките се […]