Ознака: готвач

Занимливости

Најслаткиот готвач на интернет ќе ви покаже како се прави чизкејк

Роман е 3-годишно дете кое стана популарно на интернет по неговите „готвачки“ вештини. Неговите кулинарските авантури на YouTube редовно ги објавува неговата мајка Ајла. Во неговото ново видео ќе ви […]

Сцена

Саша Ковачевиќ како готвач

Познатиот српски пејач Саша Ковачевиќ кој патем е и сопственик на еден познат ресторан, реши да ги изненади своите фанови. Ковачевиќ реши да ги покаже своите кулинарски способности, па така […]

Занимливости

ФОТО: Готвач уапсен затоа што користел канабис за „да проба нови вкусови“

Готвач од Сицилија е уапсен под сомнение дека продавал дрога, откако полицијата пронашла канабис во неговиот дом. Готвачот Кармело Кијарамонте (50) поседувал две големи стебла марихуана и еден килограм индиски […]

Сцена

Познатиот турски готвач пред 10 години работел за плата од 400 евра, а денеска е споственик на компанија од 1,5 милјарди евра

Да земиш и да го подготвиш месото никогаш не претставувало еден вид на уметност. Исто така на никој претходно не му текнало дека турањето сол еден ден може да постане […]

Живот

Готвач споделува 12 совети за одбирање на најдоброто овошје и зеленчук

Понекогаш може да биде навистина тешко да ги одберете најдобрите овошје и зеленчук. Поради тоа готвачката Марија Троитскаја одлучила да го сподели нејзиното искуство за тоа како да ги одберете […]

Издвојуваме

Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија

Во рамките на манифестацијата „Денови на Франкофонијата во Македонија“, ресторанот Дистрикт организира и Денови на француската кујна при кои ќе се презентираат богатиот француски вкус и префинетата француска гастрономија.Деновите на […]

Фото

И ДА НЕ СТЕ ГЛАДНИ, НЕГО БИ ГО ГРИЦНАЛЕ! Поради него секоја жена би ја прекршила диетата!

Дека готвачите можат да бидат и те како згодни, потврдува Франко Норгијег од Перу, за кој лудуваат жените во светот.доколку не сте гладни, веруваме дека него радо би го грицнале.Овој […]