Ознака: Гоца Божиновска

Сцена

Слика на ѕидот во домот на пејачката Гоца Божиновска ги наежи сите – неговиот портрет никој не смее да го помести од овој ќош

Радоста во домот на пејачката Гоца Божиновска не стивнува откако во нивниот дом им се придружи новиот член, внукот Зоран Шијан. Наследникот на нејзиниот син Мирко и снаата Бојана го […]

Сцена

ПУКНА ТИКВАТА ПОМЕЃУ ЦЕЦА И БОЖИНОВСКА: Ражнатовиќ ѝ е лута на Гоца поради ИЗЈАВАТА дека ѝ се гади од нејзините деца! Карлеуша им ги замрсила конците!

Прославата на раѓањето на внукот на Гоца Божиновска сѐ уште е тема број еден, како во Сурчин, каде нејзиниот син Мирко Шијан славеше до зори што неговата свршеница Бојана Родиќ […]

Сцена

ДОМОТ НА ПЕЈАЧКАТА ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Гоца Божиновска ја загуби најголемата поддршка, нема сили да размислува дека ќе стане баба

Мајката на познатата српска пејачка со македонско потекло Гоца Божиновска почина денеска по долгата и тешка болест. Пејачката последните три години се грижеше за својата болна мајка Радмила која боледувала […]

Сцена

“Важна е само една работа”, се огласи Данијела Родиќ, откри што мисли за снаите, но и која баба повеќе се грижи за Жељко!

Данијела Родиќ, мајката на Бојана, зборуваше за раѓањето што го чека нејзината ќерка со Мирко Шијан, синот на пејачката Гоца Божиновска. Бојана ќе се породи во приватна клиника во центарот […]

Сцена

Кога сестрата на Богдана ќе се мажи за синот на пејачката со македонско потекло ќе се трошат милионите од неговиот сомнително убиен татко

Синот на Гоца Божиновска која потекнува од Македонија веќе подолго време е во врска со сестрата на Богдана Родиќ. Српските медиуми веќе пишуваат дека Бојана Родиќ веќе се преселила во […]

Сцена

Автомобилот на српската пејачка со македонско потекло излетал од патот, удрил во електричен столб и се запалил!

Автомобил од марката „Форд Фиеста“ во сопственост на српската пејачка со македонско потекло Гоца Божиновска излетал од патот, удрил во електричен столб и се запалил. Несреќата се случила утрово околу […]

Сцена

Ќерката на Гоца Божиновска во прегратките на албански бизнисмен!

Јелена Вучковиќ, ќерката на фолк пејачката Гоца Божиновска уживаше во прегратката на контроверзниот албански бизнисмен Ќазим Османи.Расположена и со насмевка на лицето, Јелана позирала  во прегратката на Ќазим, а фотката […]