Ознака: Гоцева шума

Вести

Се уште е активен пожарот во Гоцевата шума

Пожарникарите се уште го гасат пожарот во Гоцевата шума кај Неготино, кој избувна вчера околу 16 часот, информира утринава Иле Илиев, командир на Територијалната противпожарна единица од Неготино. Пламените јазици […]