Ознака: Гоце Арнаудов

Сцена

Добро ги знаете ќерките на Гоце Арнаудов, но дали знаевте дека има и син?

Неговите ќерки, Кристина и Харита, ѝ се добропознати на јавноста, Кристина е етаблирано име на поп-сцената, а помалата Хариета, која неодамна стана мајка, исто така направи обид во музиката.Сепак, Крисина […]

Сцена

Кристина Арнаудова со емотивна порака за својот татко!

Познатата пејачка Кристина Арнаудова на својот профил на „Фејсбук“ објави емотивна порака посветена на нејзиниот татко, легендата на фолк-­музиката Гоце Арнаудов.„Пет години без тебе… Нема да бидеш заборавен. Не познавав […]