Ознака: Гоце Каревски

Црна хроника

Страшна железничка несреќа кај Битола: Загина познат новинар

Во железничката несреќа што се случи вчера наутро во близина на Битола животот го загуби поранешниот новинар,  дописник на “Нова Македонија“ и “Утрински весник“ Гоце Каревски, на возраст од педесет […]