Ознака: Гоце Чанкуловски

Вести

СЛАВА ИМ: 15 години од загинувањето на бранителите кај Љуботенски бачила

Денеска се одбележуваат 15 години од загинувањето на осуммината припадници на резервниот состав на Армијата на Република Македонија кај месноста Љуботенски бачила. По тој повод владина делегација ќе положи цвеќе […]