Ознака: го врати

Македонија

“Ла Верита“ го врати повлеченото видео, повторно може да се гледа на Јутјуб, ова се деталите

Откако пред неколку денови италјанскиот весник “Ла Верита“ имаше поставено видео колумна каде тема и беше преставничката на ЕУ за надворешна и безбедносна политика, Федерика Могерини, видеото беше суспендирано и […]