Ознака: го известиле СЈО

Македонија

Банките го известиле СЈО дека Груевски ги празнел сметките, соопшти ОЈО

Од Основното јавно обвинителство за организиран криминал објавија соопштение со кое ја известуваат јавноста за мерките кои ги преземале во предметот за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Соопштението ви […]