Ознака: го откажа

Македонија

Што точно го откажа интонирањето на химната за Ципрас?

Во интервјуто на “1ТВ“ премиерот Заев изјави дека при пречекот на грчката делегација не се свирела химната затоа што доцнел авионот на Алексис Ципрас. – Поради тоа што доцнеше авионот. […]