Ознака: го поддржа

Вести Свет

Владата на Меј го поддржа договорот за брегзит

Британската премиерка, Тереза Меј изјави дека нејзината Влада денес го разгледала и го поддржала нацрт-договорот на ЕУ за брегзит. Изјавата следуваше по петчасовниот состанок на Владата, кој течеше во доста жестока […]