Ознака: го пратеа до Вевчани

Вести Македонија

Полиција пред домот на Канческа, специјалци го чуваат Мукоски !

-Институциите постапуваат според законот. Обезбедена е гаранција за пратениците од опозицијата, за нивните семејства, брзо да реагираат на секоја закана, изјави премиерот Зоран Заев синоќа по прес-конференцијата во Собранието одговарајќи […]