Ознака: го прими

Македонија

Претседателот Пендаровски го прими Бранко Героски

Денес претседателот Стево Пендаровски го прими новинарот Бранко Героски, по заканата за бањање во Вардар која ја добил. – Oсудувајќи секаков вид закани упатени до медиумите, Пендаровски порача дека новинарите […]

Вести Македонија

Никола Димитров се сретна со новоименуваниот амбасадор на Кралството Јордан

Македонскиот министер за надворешни работа, Димитров, денеска го прими новоименуваниот амбасадор на Хашемитското Кралство Јордан во Република Македонија, Исмаил Иса Исмаил Рифаие. Тој му ги предаде копиите од акредитивните писма […]