Ознака: го ратификуваше

Балкан Вести

Грчкиот Парламент го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Парламентот на Грција синоќа по речиси 11 часа расправа, со 153 гласа „за“, 140 „против“ и 1 воздржан, го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО, јави дописничката на […]

Балкан Вести

Договорот од Преспа помина и во грчкиот Парламент

Парламентот на Грција денес го ратификуваше Договорот од Преспа со 153 гласа “ЗА“, 146 „ПРОТИВ“ и еден воздржан, јави дописничката на МИА од Атина. Со поединечно прозивање сите 300 пратеници требаше […]