Ознака: го сменивме

Македонија

Пендаровски: И името на државата го сменивме за датум за преговори

И името на државата го сменивме за да добиеме датум за преговори, вели претседателот Стево Пендаровски во интервју за австрискиот весник “Пресе“ и предупредува дека за никого нема да биде добро […]