Ознака: го стресе

Живот

Утрово земјотрес го стресе Скопје

Телеметриската сеизмолошка мрежа со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава во 05:58 часот регистрираше земјотрес, чиј епицентар се […]

Вести Свет

Силен земјотрес го стресе Перу

Земјотрес со интензитет од 7,1 степени по Рихтеровата скала денес е регистриран во јужниот дел на Перу, соопшти Американскиот геолошки институт. Пацифичкиот центар за предупредување од цунами наведе дека не очекува […]