Ознака: го усмртил работодавачот

Црна хроника

Работник го усмртил работодавачот со камен во глава

Вработен во расадник во селото Прељубиште, сопственост на сега починатиот холандски државјанин  најпрво започнал вербална расправија, а потоа и физичка пресметка со работодавачот. Притоа тој му задал удар со камен […]