Ознака: ГП БЛАЦЕ

Црна хроника

ФОТО: Дрога со вредност од 120.000 евра беше запленета на ГП Блаце

Синоќа на граничниот премин Блаце за влез во Република Македонија се пријавило лицето Б.Г. (26) државјанин на Република Албанија, управувајќи патничко моторно возило со албански регистарски ознаки, во кое како […]