Ознака: ГП БОГОРОДИЦА

Вести

Надлежните откриваат: Еве колку македонски државјани влегле и излегле од Македонија по прогласување на вонредната состојба

Од дежурната гранична служба на ГП Богородица за МИА информираат дека од воведувањето на вонредната состојба и затворањето на границата односно на протоколот за патување, преку ГП „Богородица“ излегле петнаесетина […]

Македонија

Полицијата заплени 11 килограми марихуана на ГП „Богородица“

Единаесет килограми марихуана се пронајдени при преглед на патничко возило вчера попладне на граничниот премин “Богородица“, при што е приведен возачот, 26 – годишен албански државјанин. –На Граничен премин “Богородица“ […]

Македонија

Метеж на Богородица, се чека 30-45 минути

На граничкниот премин “Богородица“ за излез од земјава метеж како во шпицот на сезоната, иако тој веќе помина. Продолжениот празничен викенд многумина сограѓани го искористија, најверојатно за последен пат годинава, […]

Вести

На Богородица и Табановце се чека до 45 минути, ова е состојбата на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Бележиме зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица и […]

Вести Македонија

Интензитетот на сообраќај зголемен, на ГП Богородица се чека до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е зголемен. Се бележи зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата […]

Македонија

На границите без задржување освен на “Богородица“ каде се чека 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, освен на ГП […]

Македонија

На ГП Богородица и Табановце се чека по половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата освен на граничните […]