Ознака: ГП Дојран

Вести

ФОТО: Долги колони возила на граничните премини

Во пресрет на празникот забележливи се колони возила на граничниот премин Богородица. Исто така долги колони има и на македонско српската граница, односно на граничниот премин Табановце.Од АМСМ информираат дека […]

Црна хроника

Царинските службеници запленија 34 килограми марихуана на ГП Дојран

Вчера (24.07.2016 година) царинските службеници запленија 34 килограми марихуана на ГП Дојран.Имено, на 24 јули 2016 година околу 16:30 часот на излез во Република Македонија на граничниот премин Дојран се […]