Ознака: ГП ТАБАНОВЦЕ

Вести

На Богородица и Табановце се чека до 45 минути, ова е состојбата на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Бележиме зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица и […]

Македонија

На ГП Богородица и Табановце се чека по половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата освен на граничните […]

Вести

Воведен е времен сообраќаен режим поради проширувањето на ГП Табановце

Царинската управа денеска соопшти дека граничниот премин Табановце во следниот период ќе се реконструира поради што ќе биде воспоставен времен сообраќаен режим и ќе биде поставена посебна сообраќајна сигнализација.Постојниот царински […]

Црна хроника

Камион удри во пасошката контрола на ГП Табановце

Вчера на ГП Табановце, камион „Ивеко“ со турски национални ознаки, управуван од С.Ј. (58) од Р. Турција, удрило во покривна конструкција и оштетило една кабина за пасошка контрола.Од изместувањето на […]

Црна хроника

Царината заплени 26 килограми марихуана на Табановце

На 1 октомври 2016 година околу 10:30 часот, на граничниот премин Табановце за излез од Република Македонија се пријавил Џ.А.(59) државјанин на Република Албанија, управувајќи патничко моторно возило марка „Volkswagen […]

Вести

ФОТО: Долги колони возила на граничните премини

Во пресрет на празникот забележливи се колони возила на граничниот премин Богородица. Исто така долги колони има и на македонско српската граница, односно на граничниот премин Табановце.Од АМСМ информираат дека […]

Вести

ДЕТАЛИ ЗА ХОРОРОТ НА ТАБАНОВЦЕ: Мртвото бебе најдено во тоалет било родено живо!

Бебето кое студентка од Скопје го фрли во корпа за отпадоци во тоалет на граничниот премин Табановце во март оваа година, било родено живо, покажале разултатите од обдукцијата што стигнале […]