Ознака: грабежи

Македонија Црна хроника

Див запад со пиштол ограбиле таксист

Секојденвие во Скопје станаа грабежи ,тепачки и убиства.Вчера во утринските часови двајца разбојници вооружени со пиштол ограбиле таксист и му одзеле 5.500 денари,  во Скопје. Според полицијата, разбојништвото се случило […]