Ознака: грабеш

Црна хроника

Уапсени се поради грабежи, а станаа славни поради имиџот

Албанските браќа Труши, во таа земја познати како „албански соколи” стигнаа до медиумтие по низа грабежи во луксузни вили во Италија. Тие се уапсени во 2015 година, по подолго криење. […]