Ознака: грав

Кулинарство

Протеинска бомба: Салата од грав со која не Ви е потребно месо

Класична салата од грав е одличен прилог за бројните јадења, но можете да ја јадете без никакви додатоци, доколку ја подготвите со неколку изненадувачки состојки. Гравот е неверојатен извор на […]

Кулинарство

Салата од грав со која не Ви е потребно месо

Класична салата од грав е одличен прилог за бројните јадења, но можете да ја јадете без никакви додатоци, доколку ја подготвите со неколку изненадувачки состојки. Гравот е неверојатен извор на […]

Живот

Добар е за срце и смирува нерви

Гравот е извор на магнезиум, кој е антистресен минерал, важен за работата на мускулите и нервниот систем. Гравот е одлична намирница за подобрување на работата на срцето. Помага во намалување […]

Живот

Диета со грав што ќе ви помогне да ги намалите килограмите и да го подобрите здравјето

Начинот на исхрана во кој е застапен гравот е најдобар за постудениот дел од годината. Гравот е одличен за црниот дроб и жолчката и ја подобрува нивната функција. Покрај тоа […]