Ознака: градба

Вести

Повторно се гради кафулето во „Мавровка“

Четири месеци по уривањето на дивоградбата на местото каде беше кафулето „Фонтана“ во ТЦ Мавровка, повторно се гради. Овој пат столбовите не се армирано-бетонски, туку челилчни. Од Општина Чаир за […]

Вести

Конечно утврдено кој гради на диво кај Мавровка – поднесена кривична пријава

По неколкумесечна потрага полицијата конечно го најде лицето одговорно за дивоградбата кај Мавровка. Како што информираше МВР утрово во писмено соопштение, станува збор за 34 годишниот М.А од Скопје против […]